Bezgłośny, bez tarczy, bez cyfr - nowoczesne zegary

nowoczesne zegary

Czas płynie nieubłaganie, dlaczego zatem nie mierzyć go ze stylem? Nowoczesne zegary mogą prezentować się w najróżniejszych formach. Zegar od wieków jest nie tylko urządzeniem, który ma dla nas zmierzyć upływ czasu. Jak każdy element wyposażenia wnętrza może przeobrazić się w małe dzieło sztuki, będące niebanalną ozdobą naszego mieszkania. Tym bardziej, że obecnie projektanci mogą dowolnie bawić się zegarową formą. Nowoczesne modele niekoniecznie posiadają cyfry czy tarczę, a już na pewno nie muszą tykać! 

Rodzaje nowoczesnych zegarów

nowoczesny zegar

Zegar z oferty Exito Design


Podstawowy podział na rodzaje wyróżnia zegary stojące i wiszące, ścienne. Jednak zanim podejmiemy decyzję o zakupie i upatrzymy nasz wymarzony zegar ustalmy sobie kilka wytycznych, które ułatwią nam poszukiwania. Jak je wyznaczyć? To proste! Wejdź do swojego salonu, kuchni czy sypialni i zastanów się jakiego rodzaju zegar najbardziej będzie do niego pasował. Jakiej wielkości może być, czy mamy dla niego odpowiednie miejsce. Od czego będzie ono zależeć? Może w salonie masz dużą połać pustej i ciut nudnej ściany? Warto zatem udekorować ją oryginalnym zegarem wiszącym. Zależnie od wielkości pomieszczenia powinniśmy odpowiednio dobrać rozmiar tarczy. Forma tarczy będzie zależeć od tego, czy szukamy elementu wyróżniającego się, czy wolimy styl minimalistyczny i cenimy sobie prostotę dodatków. Jeśli ściany w danym pomieszczeniu są już wypełnione lub pokój jest bogato umeblowany, warto zdecydować się na zegar stojący. Pamiętajmy, że zegary stojące to nie tylko głośno tykający budzik, czy spory antyk z wahadłem, uderzającym, co godzinę. Nowoczesne zegary stojące mają różny rozmiar i kształt, dzięki czemu możesz dobrać je do każdego wnętrza. 

Jak dobrać zegar do pomieszczenia?

zegar stojący

Zegar z oferty Exito Design


Warto podejść do sprawy praktycznie. Zastanówmy się do jakiego pomieszczenia poszukujemy zegara. Czy jest to salon? Sypialnia? Pokój dziecięcy? Kuchnia? A może nowoczesne biuro? Salon bywa często wizytówką naszego domu lub mieszkania. W tym pomieszczeniu warto zdecydować się na zegar ścienny. Nowoczesne zegary do salonu są naprawdę piękne, stanowią charakterystyczny punkt i zmieniają wizerunek pomieszczenia. Bogata forma cyferblatu ożywi pustą ścianę. Bogata nie oznacza, rzecz jasna, złocenia i diamentów. Nowoczesne zegary zyskują na przestrzeni, ich tarcza staje się małym, a czasem nawet całkiem sporym, rzeźbiarskim dziełem sztuki. Ci, którzy w aranżacji wnętrz cenią sobie prostotę i minimalizm, powinni zdecydować się zegar ścienny, którego tarcza ma gładką formę, ale wykonana jest z doskonałych materiałów.

Ciekawym rozwiązaniem są zegary bez tarczy lub jedynie z delikatnie zaznaczonym okręgiem aluminiową ramką. Zegary o minimalistycznej formie również dobrze sprawdzą się w eleganckim i nowoczesnym biurze. Gładka, kolorystycznie jednolita tarcza, proste wskazówki wyróżniają się na produktach najwyższej jakości. Prosta konstrukcja nie będzie działa dekoncentrująco, a cichy mechanizm nie będzie przypominał, o tym ile jeszcze zostało godzin do wyjścia z pracy. W pokojach dziecięcych można zdecydować się na ciekawy kolor i kształt zegara.

W ofercie Exito Design można znaleźć zegary, które będą piękną ozdobą pomieszczenia naszych pociech, zamiast być kiczowatym dodatkiem. I wcale nie oznacza to rezygnacji z motywów, które na nich się pojawiają. Ważne, aby zostały zaprojektowane ze stylem, a dzięki temu powiedzą wiele o charakterze mieszkańca danego pokoju. Sypialnia kojarzy nam się z miejscem odpoczynku i błogiego relaksu. Jednak niewielki zegar stojący z funkcją budzika będzie w sypialni wyjątkowo przydatny, szczególnie w odniesieniu do wstawania do naszych obowiązków. Prosty, ale oryginalny kształt, ciekawa kolorystyka nie przytłoczą pomieszczenia.   W zależności od tego, jak duża jest nasza kuchnia i czy poza szafkami wiszącymi mamy jeszcze kawałek wolnej ściany, możemy zdecydować się na każdego rodzaju zegar. W kuchni jednak ma on swoje wymierne korzyści, odmierzanie czasu gra tutaj kluczową rolę. Dzięki niemu możemy sprawdzić, czy makaron gotował się odpowiednio długo, a ciasto należy wyciągnąć z piekarnika. Powinniśmy też zwrócić uwagę z jakiego materiału jest wykonany zegar, tak aby łatwo było nam go utrzymać w czystości. 

Nasze propozycje – oferta


Exito Design posiada bogatą ofertę oryginalnych zegarów zarówno wiszących, jak i stojących. Najwyższej jakości materiały i dbałość o wykonanie sprawiają, że macie pewność, iż zakupiony model posłuży Wam jak najdłużej. Niebanalna oferta umożliwi każdemu odnalezienie zegara, który będzie prawdziwą ozdobą danego pomieszczenia. Z łatwością odnajdziecie tutaj zegary do pokoju dziecięcego, dziennego, kuchni, czy biura. Zależnie od stylu, w jakim udekorowane jest Wasze mieszkanie odnajdziecie zegary, o prostej i eleganckiej formie, ale również takie, które przypadną do gustu miłośnikom koloru i zróżnicowanych kształtów. Dbający o punktualność mogą wybrać w szerokiej gamie budzików, od elektrycznych, przez tradycyjne ze wskazówkami, aż po klapkowe. Podsumowując, zanim wejdziemy na stronę exitodesign.pl, aby wybrać najlepszy zegar do naszego mieszkania, zastanówmy się jakiego rodzaju zegara będziemy poszukiwali. Jakiej wielkości powinien być? Następnie rozważmy, czy szukamy zegara o minimalistycznej czy rozbudowanej formie. Czy interesują nas zegary cyfrowe, czy te z tarczą i wskazówkami. Czy poszukujemy kolorowego ożywienia w naszym salonie? Później dzięki bogatej ofercie znajdziesz swój wymarzony!