Jak wybrać krzesła barowe?

Hokery, czyli wysokie krzesła barowe, od lat znane są jako nieodłączny element pubów i restauracji. Ich nietuzinkowy wygląd i wysoka funkcjonalność sprawiają, że coraz częściej spotkać je można również w domach i mieszkaniach. A to dlatego, że stołki te mogą być doskonałą alternatywą dla tradycyjnych krzeseł kuchennych czy salonowych.

Inwestycja w hokery, które będą idealnie komponować się z wnętrzem i zapewniać odpowiedni komfort siedzącym na nich osobom, musi być dobrze przemyślana. Pod uwagę warto wziąć zarówno styl stołków, jak i miejsce ich ustawienia w pomieszczeniu. Oto kilka naszych inspiracji z praktycznymi informacjami!

Nowoczesne hokery dla Twojej kuchni

Krzesła barowe do kuchnii

Przy wyborze krzeseł barowych do kuchni kluczową rolę odgrywa wysokość blatu i samego hokera. Zgodnie z zasadami, siedzisko powinno znajdować się o 20-30 cm niżej niż blat. Jeżeli przy blacie kuchennym zasiadać będą osoby o różnym wzroście, dobrym pomysłem będzie zakup hokerów wyposażonych w regulację wysokości.

Kolejnymi wymiarami, które w znacznym stopniu wpływają na komfort użytkowania hokera, jest wielkość siedziska. Dobrze, by jego wymiary wynosiły nie mniej niż 40 cm x 40 cm. Należy też pamiętać, by wybrane stołki barowe, swobodnie mieściły się przy blacie – odległość między nimi musi zapewniać każdej osobie około 60 cm przestrzeni.

Krzesła barowe do salonu

Moda na łączenie kuchni z pokojem dziennym trwa w najlepsze. Jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań w takich wnętrzach, są kuchenne wyspy, stanowiące idealne przejście między strefą kuchenną i wypoczynkową. Idealnym ich uzupełnieniem są wysokie stołki barowe, które sprawdzą się zarówno podczas posiłków w ciągu dnia, jak i wieczorów ze znajomymi.

W przypadku krzeseł barowych do salonu szczególnie ważny jest materiał, z którego zostały wykonane. W kuchniach klasycznych i skandynawskich doskonale sprawdzą się hokery drewniane. W nowoczesnych i industrialnych – skórzane i metalowe. Do modnego stylu glamour idealnie pasują zaś hokery z pikowaną tapicerką.

Hokery do pubu i restauracji

Hokery, znane przede wszystkim z barów i restauracji, powinny spełniać nie tylko rolę dekoracyjną we wnętrzu, ale przede wszystkim funkcjonalną. W lokalach o ograniczonym metrażu warto zdecydować się na proste stołki bez oparcia, które zajmują mniej miejsca i mogą być z łatwością ustawione wokół wysokich stołów.

hokery do pubu i restauracji

 

W miejscach o większym metrażu, doskonale spiszą się z kolei hokery z oparciem, a nawet z podłokietnikami, w których goście będą mogli wygodnie się rozsiąść, oddając się przyjemności picia i jedzenia. Dobrze, jeśli stołki swoim designem nawiązywać będą do swoich klasycznych pierwowzorów – metalowych czy z tworzywa.

Gdzie kupić stojaki barowe?

Szukasz idealnych hokerów do kuchni, salonu lub pubu bądź restauracji? Chcesz skompletować stołki o niebanalnym designie i wysokiej funkcjonalności? Już dziś sprawdź ofertę polecanych modeli w ExitoDesign. Wśród nich zajdziesz stylowe hokery drewniane, metalowe, tapicerowane oraz z tworzywa w niezmiennie przystępnych cenach.