Krzesła do kuchni - metalowe czy plastikowe?

Począwszy od kuchennych szafek, sprzętów do gotowania i przechowywania, aż po stół i kuchenne krzesła, każdy element wystroju kuchni ma wpływ na jej wygląd. Nowoczesne krzesła kuchenne potrafią nadać wnętrzu kolorów, potrafią zmienić klasyczną kuchnię w pomieszczenie bardziej współczesne lub podkreślają modernistyczny charakter miejsca. Warto przyjrzeć się także naszej ofercie krzeseł barowych, które znakomicie sprawdzą się jako siedzisko przy wyspie albo przy wysokim blacie w kuchni, a dostępne są w wielu wersjach. Krzesła plastikowe i metalowe mają zalety, które wybiegają daleko poza wygodę.

Metalowe krzesła do kuchni - wyrazisty dodatek

Podstawową cechą krzeseł metalowych jest ich niezwykła wytrzymałość, chociaż nie można odmówić im piękna i różnorodności kształtów. Znakomicie prezentują się w szczególności we wnętrzach nowoczesnych. O ile w biurach od lat są typowym wyposażeniem, to w kuchni pojawiły się od niedawna, ale skutecznie wypierają modele z drewna. Projektanci krzeseł metalowych proponują zarówno krzesła, które mają minimalistyczny design, zbliżony nieco do tego znanego z gabinetów lekarskich, jak i meble z akcentami kolorowymi, bądź o ciekawej formie geometrycznej. Spiczaste nogi albo siedziska przypominające pleciony kosz ożywią kuchenną przestrzeń, tworząc jednocześnie dla domowników znakomite miejsce do spożywania posiłków i rozmów przy stole. Industrialny charakter widoczny jest także w krzesłach wysokich zwanych hokerami. Stabilne, właściwie niezniszczalne stołki barowe w wybranej kolorystyce, zastąpią klasyczne niskie krzesła do kuchni lub jadalni.

Powiew współczesności - plastikowe krzesła kuchenne

Oferowane przez nas krzesła plastikowe wyróżniają się lekkością, wytrzymałością i funkcjonalnością. Plastik pozwala projektantom na tworzenie ciekawych form: od prostych stołeczków i taboretów, po wymyślne, wyginane, ale wygodne siedziska w różnym kolorze. Odporność plastiku na uszkodzenia: wysokie temperatury, tłuszcz i zarysowania, to atut, który sprawia, że raz kupione krzesło przez wiele lat może cieszyć oko. Niektóre z krzeseł przypominają prawdziwe dzieła sztuki, a sztuka użytkowa zawsze cieszyła się ogromnym szacunkiem. Wiele produktów zabranych z domowych pomieszczeń traktuje się po latach podobnie jak obrazy czy rzeźby najważniejszych artystów. Pamiętać należy, że krzesło do kuchni nie musi być klasyczne. Odchodzimy więc od wybierania drewnianych produktów o standardowej wysokości, a coraz większym powodzeniem cieszą się plastikowe krzesła barowe, które wpasują się w przestrzeń przy wyspie i przy wysokim blacie w domowej kuchni. Wydawać by się mogło, że krzesła plastikowe sprawdzają się tylko w nowoczesnych wnętrzach loftowych lub hi-tech. Przeglądając katalogi i prasę łatwo jest się przekonać, że także te vintage lub retro zyskują na dodaniu plastikowych krzeseł, stają się bardziej zapamiętywalne, ciekawe i niebanalne. To rozwiązanie nie tylko dla odważnych klientów, którzy szukają krzeseł do kuchni.

Zwróć uwagę na funkcjonalność

Oczywiście warto krzesła traktować jak ważny element wystroju wnętrza. Nie można jednak zapominać o tym, że mają być one wygodne i praktyczne. Krzesła metalowe i plastikowe powinny być lekkie, aby łatwo je można było odsunąć od blatu. Mogą być obrotowe, co ułatwia schodzenie i wchodzenie na nie, zwłaszcza w przypadku hokerów opartych na jednej, stabilnej nodze. Przymierzając się do zakupu wysokich stołków, trzeba jednak wziąć pod uwagę wysokość blatu, przy którym będą one ustawione. Niewątpliwą zaletą krzeseł plastikowych i metalowych jest łatwość ich czyszczenia. W kuchni, gdzie każdy mebel może mieć styczność z produktami spożywczymi i powinien być często wycierany, to właśnie produkty z tworzywa opierają się działaniu tłuszczu, plam i częstego używania detergentów. 

Oferta krzeseł barowych, hokerów i kuchennych w Exito Design

W Exito Design zapewniamy ogromny wybór mebli, między innymi krzeseł barowych, idealnych do domów. Metalowe hokery dostępne są w wielu wersjach: z okrągłym lub kwadratowym siedziskiem, na trzech lub czterech nogach. Ciekawym rozwiązaniem do industrialnych wnętrz mogą być krzesła minimalistyczne, które wydają się niezwykle lekkie i nie zaburzają nawet niewielkiej przestrzeni. Hokery metalowe są malowane proszkowo, dlatego długo zachowują swój kolor i atrakcyjny wygląd, stając się prawdziwą dekoracją stylowego wnętrza. 
Osoby, które wolą postawić w kuchni krzesła plastikowe, także nie będą zawiedzione naszymi propozycjami. Wiele modeli zadowoli też miłośników naturalnego drewna, ponieważ wykonanych jest z obu tych materiałów. Plastikowe siedzisko zamontowane na drewnianych nogach to znakomity wybór do kuchni w stylu retro, vintage czy skandynawskim. Nie brakuje też hokerów plastikowych z elementami metalowymi. Wśród krzeseł plastikowych oferowane są modele obrotowe, z oparciem lub bez, z siedziskiem okrągłym lub kwadratowym, na jednej, trzech lub czterech nogach. Warto przyjrzeć się ich cenom, ponieważ potrafią mile zaskoczyć i dowodzą, że aranżacja komfortowej i pięknej kuchni nie musi być droga.