Zegarek z budzikiem, czyli jak połączyć design z pożytecznością

Choć mówią, że szczęśliwi czasu nie liczą, trudno wyobrazić sobie codzienne życie bez zegarka. Zwłaszcza zegarka z budzikiem! Ten, umieszczony w sypialni, spełnia podwójną rolę – z jednej strony budzi nas każdego ranka, z drugiej doskonale dopełnia aranżację wnętrza. Niebanalny design idący w parze z funkcjonalnością? To możliwe! Podpowiadamy, jak wybrać idealny zegar budzik do sypialni.

 

Zegar budzik – niezbędny przedmiot codziennego użytku

 

zegar budzik

Zegar budzik – choć przez wielu znienawidzony, bez wątpienia niezwykle przydatny przedmiot codziennego użytku. Trudno wyobrazić sobie poranki bez jego pomocy, kiedy zamiast wstawać do szkoły czy pracy, najchętniej zaszylibyśmy się na kolejne godziny pod ciepłą kołdrą. Na szczęście, z pomocą przychodzi zegar z funkcją budzenia, który skutecznie wyciągnie nas z łóżka i postawi na nogi każdego kolejnego dnia. Urządzenie, wyposażone w specjalny mechanizm umożliwiający przypisanie efektu dźwiękowego do konkretnej godziny, każdego dania budzi nas o wybranej porze. Nie bez powodu, zegar budzik utożsamiany jest najczęściej z sypialnią, w której pełni rolę jednego z kluczowych elementów wyposażenia. W zależności od preferencji, zegar budzik możemy ustawić na blacie stolika nocnego lub komody – najważniejsze, by znajdował się on w zasięgu naszej ręki i wzroku.

Zegar budzik do sypialni  – tradycyjny czy elektroniczny?

Wybór zegarka z budzikiem do sypialni to, wbrew pozorom, nie lada wyzwanie. Wśród dostępnych modeli znajdziemy zarówno te o tradycyjnym mechanizmie, jak i elektroniczne. Przede wszystkim różnią się one od siebie rodzajem zastosowanego cyferblatu – w przypadku tradycyjnych zegarków mamy do czynienia z klasyczną tarczą zegara. Zegarki elektroniczne wyświetlają z kolei godziny i minuty na specjalnym wyświetlaczu. W obu przypadkach, podstawową funkcją zegarka, oprócz wskazywania godziny, jest budzik. Zegarek elektroniczny posiada zwykle szereg dotykowych funkcji, takich jak zmiana głośności czy rodzaju sygnału pobudki, możliwość ustawienia funkcji drzemki czy też cykliczne powtarzanie dźwięku w określonych odstępach czasowych. Dodatkowe funkcje docenią zwłaszcza osoby mające szczególne problemy z porannym wstawaniem. Nie zawiodą się również ci, którzy od zegarka wymagają nieco więcej. Z myślą o nich, elektroniczne zegarki budziki wyposaża się również w takie opcje, jak radio, kalendarz czy termometr.

 

Designerskie rozwiązanie do sypialni - jaki zegar budzik wybrać?

 

banner budziki exitodesign

Zegar budzik do sypialni, poza swoimi funkcjami użytkowymi, spełnia także rolę dekoracyjną. Choćby dlatego, przy jego zakupie warto kierować się również wyglądem i kolorystyką urządzenia. We wnętrzach utrzymanych w tradycyjnym stylu najlepiej sprawdzą się tradycyjne zegarki budziki nawiązujące do stylistyki retro. W klimat każdej nowoczesnej sypialni doskonale wpiszą się natomiast zarówno minimalistyczne modele o futurystycznych kształtach i z możliwością podświetlania czy też wykonane z drewna zegarki o modnym, skandynawskim wyrazie. Małe i duże, drewniane, plastikowe i metalowe, okrągłe, kwadratowe i prostokątne – oferowane w naszym sklepie zegarki budziki elektroniczne i tradycyjne zachwycają swoją różnorodnością. To dzięki niej, dopasowanie zegarka z budzikiem do charakteru sypialni i naszych indywidualnych potrzeb staje się tak proste. Planujesz zakup zegarka z budzikiem? Szukasz designerskiego urządzenia do sypialni? Już dziś sprawdź ofertę polecanych modeli w ExitoDesign. Wśród nich znajdziesz stylowe zegarki budziki - nowoczesne i tradycyjne w przystępnych cenach.