Zegary, które sprawdzą się jako dekoracja w salonie

Mimo tego, że w XXI wieku, prawie każde elektroniczne urządzenie ma wbudowany jakiegoś rodzaju cyfrowy czasomierz, trudno wyobrazić sobie funkcjonalne i nowoczesne wnętrze bez pięknego zegara. Szczególnie gdy myślimy o pokoju dziennym, tak zwanym salonie. Po prostu, zegary są, nomen omen, ponadczasowe! 

Zegary stojące i wiszące

Wiszące zegary do salonu lub kuchni, czy przedpokoju mogą z powodzeniem stanowić główną ozdobę ścienną, lub wpasowywać się w klimat i idealnie dopełniać kompozycję obrazów, dekoracyjne kinkiety czy wzór tapety. Warto spędzić dłuższą chwilę nad projektem ozdób ściennych i zadbać o to, by wszystkie elementy pasowały do siebie stylem i materiałami, z których są wykonane.
Wiszący zegar z bogato zdobionym cyferblatem może nadać elegancji i szyku nieco pustej i "zbyt białej" ścianie. Z drugiej strony, minimalistyczna forma tarczy, pozbawiona indeksów, za to przykuwająca wzrok tnącymi przestrzeń smukłymi wskazówkami, nada lekkości ścianie, na której mamy już sporo innych ozdób. 
Stojące zegary do salonu w dzisiejszych czasach to już nie tylko monumentalne chronometry wielkości szafki, wybijające godziny swym wahadłowym sercem. Choć i takie modele wciąż cieszą się popularnością, szczególnie u ludzi ceniących sobie design dawnych lat. 

Wszystkim tym, którzy stojący zegar wyobrażają sobie jednak raczej jako ozdoba stolika, biurka, kominka czy kredensu, polecamy asortyment naszego sklepu. Uwierz, że, choć w dzisiejszych czasach właściwie każdy ma pod ręką telefon komórkowy, nic nie zastąpi efektu przytulności jaki zapewnia wnętrzu ozdobny zegar stojący.

Nowoczesne zegary do salonu

zegar ścienny

Jeszcze do niedawna zegary ścienne lub stojące w salonie pełniły wyłącznie funkcję praktyczną, odmierzały czas. Dziś nie są już niezastąpione, ale dzięki temu ich formy stały się dużo bardziej ciekawe, nowoczesne i inspirujące

Niezwykle awangardową koncepcją jest na przykład zegar złożony z niezależnych od siebie elementów, w których centrum znajduje się mechanizm i podstawa wskazówek, ale klasyczne cyferki zastępują kropki, literki, a nawet prywatne zdjęcia. To jednak tylko jeden z wielu pomysłów. Nowoczesne zegary do salonu mogą równie dobrze stanowić ciekawą formę płaskorzeźby, być wykonane z drewna, papieru, cieszyć artystycznym polotem wzorów i tekstur. Tarcza zegara może być obita materiałem, ręcznie pomalowana lub być zupełnie przezroczysta. 

W kwestii nowoczesnych zegarów ściennych, można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że każdy znajdzie wśród nich coś, co go zachwyci.

Zegary do salonu w ofercie Exito Design


W naszym sklepie znajdziesz ogromny wybór klasycznych wiszących i stojących zegarów idealnych do salonuczy innego wnętrza. Od romantycznych czasomierzy z połyskującymi metalicznie indeksami i wskazówkami, po kuszące minimalizmem cyferblaty imitujące drewno lub marmur. 

zegary banner exitodesign

Dla tych, którzy nie lubią nudy, ciekawym rozwiązaniem jest wybór zegara stołowo-ściennego. Ma on tę zaletę, że w zależności od naszych preferencji możemy go zarówno powiesić na ścianie, jak i postawić gdzieś na stole, komodzie czy szafce. Naprawdę interesujące w tej kategorii są zegary klapkowe, w których godziny i minuty wskazują nam przesuwające się klapki/kartoniki. Taki "dworcowy" zegar jest kwintesencją nowoczesnej elegancjii zarówno praktycznym jak i gadżeciarskim elementem wystroju.
Nie sposób nie wspomnieć tu o imponujących modelach zegarów z aluminium. Wysublimowane kształty mandali, lub inspirowane naturą promieniste kształty okalające cyferblat... to prawdziwe cacka dla miłośników eklektycznego, ale wysublimowanego stylu. A wszystko wykonane z lekkich materiałów i w niewygórowanej cenie, również na zamówienie.

Ale w Exito Design znajdziesz nie tylko wyszukane i ekstrawaganckie modele zegarów, lecz także klasyczne budziki, ozdobne zegary kominkowe, czy modele łączące w sobie praktyczność jak i ciekawą, nowoczesną formę, idealne do pokoju nastolatka. 

Jeśli szukasz naprawdę ciekawych zegarów wiszących i stojących do salonu, kuchni, sypialni czy przedpokoju, po prostu, zapraszamy do naszego sklepu!